osmanlı oyunu

Osmanlı Medeniyeti Oyunları

Oyun Seç

Osmanlı Medeniyeti Oyunu

Geçmişin en görkemli ve Dünyada cihan imparatorluğuna ulaşan Osmanlı Medeniyeti konu edilen strateji oyunu merakla bekleniyor.

Oyun Geliştiricileri – Strateji Oyunu

Osmanlı Medeniyet oyunu Türkiye Oyun Geliştiricileri Birliği tarafından geliştirilmekte olup, projeye 2008 yılında başlandığı duyurulmuştur. Oyunun savaş ve siyasi görsel öğeler içerdiği ilk açıklamalardan anlaşılmaktadır.

1402 yılından, son yılları olan çöküş dönemi sonlarına kadar olan tarihi içerik bu strateji oyunu senaryolarına yansımıştır.  Birçok senaryosu ile çok beğeni ve değer toplayacağına inanıyoruz.

Osmanlı Medeniyet Oyununa Genel Bakış – Strateji Senaryoları

Civilization of Ottoman adıyla ingilizce olarak da sunulacağı anlaşılmaktadır. oyun senaryoları, Osmanlı Medeniyetini anlatan zengin içerikli görsel öğelerle tanıtılacak ve oyuncuların tarihi bilgi birikimine katkı sağlayacaktır. Episodes tarzı, çok sayıda tarihi oyun bölümlerinden oluşacaktır.

Osmanlı Medeniyet oyununun ilk bölümü Fetret, ikinci bölümü Fetih, üçünü ve son bölümü ise Çöküş olarak adlandırılmıştır.

Oyun senaryoları hazırlanırken haritaların incelendiği ve tarihçilerden bilgi ve görüşlerinin alındığı duyurulmuştur.

Osmanlı Medeniyeti Oyunu resmi sitesi: http://www.civilizationofottoman.com

Halen 44 kişilik bir ekiple geliştirilmeye devam eden Osmanlı Medeniyet Oyunu geliştirme ekibine katılmak isteyenler resmi oyun sitesi adresinden başvuruda bulunabilirler.

Osmanlı Medeniyeti oyunu ekibine başarılar diler, oyunun en kısa sürede piyasaya sürülmesini temenni ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.