Meb Oyunları – Satranç Oyunu

Meb oyunları

Meb

Son zamanlarda MEB resmi sitesinden yayınlanan meb oyunları çocuklar tarafından çok sevildi. Eğitici oyunların bulunduğu oyunları birer birer sizlerle paylaşacağız.

Meb Satranç oyna

Meb oyunlarından seçtiğimiz satranç oyunu; acemi düzey ve uzman düzeyi olmak üzere iki seçenek seçilerek oynanmaktadır. Oyunun amacı, satranç oyununda olduğu gibi bilgisayarı mat etmektir.

Meb, satranç oyununda iki düzey belirlenmiştir.

 

Satranç oyununda ilk hamleyi sizin yapmanız çok önemlidir. Az da olsa satranç oyununu biliyorsanız, dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü, bilgisayarın hata yapması neredeyse olanaksızdır.

meb, satranç oyna
meb, satranç oyna

 

Meb satranç oyununda, son hamleleri sütün ve satır değerlerine uygun olarak görebilir ve yeni hamlenizi başarılı bir şekilde düşünebilirsiniz. Satranç oyunu, zeka gelişimini güçlendiren bir meb oyunudur. Çocuklar tarafından sevilen meb oyunlarına sunulan satranç oyunu, yetişkinler için de vazgeçilmez bir oyundur.

Satran oyunu hakkında düşünceleri olanları ve bunları bizlere anlatmak isteyenler meb oyun sayfamızda paylaşımlarda bulunmalarına davet ediyoruz. Davetimizi geri çevirmeyeceğinizi umuyoruz.

Meb oyunlarından satranç oyununu şimdi oynamak için tıklayın!

meb satranç oyna

 

 

1 thought on “Meb Oyunları – Satranç Oyunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.