Amazing Alex Oyunu Merakla Bekleniyor

Gerçek Oyunlar

En yeni mobil oyunlara katılacak olan Amazing Alex oyunu incelendi. Gökhan Menge tarafından incelenen oyun şu şekilde anlatıldı:

Yazar: Gökhan Menge

Dünya tarihinin en popüler oyunlarından Angry Birds’ün yapımcısı Rovio’nun yeni projesi ortaya çıktı. Amazing Alex, 90’ların ünlü The Incredible Machine oyununun mobil versiyonu.

Angry Birds sayesinde piyasada değeri dokuz sıfırlı bir hale gelen Rovio, Angry Birds dünyasında geçmeyen yeni (yepyeni) oyununu duyurdu. Oyun, Rovio’nun yakın zamanda satın aldığı ‘Casey’s Contraptions’ isimli oyunun üzerinde şekillenecek. Adı ise Amazing Alex (İnanılmaz Alex) olacak.

Rovio CEO’su Mikael Hed, Finlandiya televizyonuna yaptığı açıklamada, kızgın kuşlardan sonraki yeni başrol oyuncusu olmasını umdukları Alex hakkında konuştu. ‘Bir şeyler inşa etmeyi seven, meraklı bir çocuk’ olarak tarif edilen Alex, oyunca bulmacaları bir mühendis inceliğinde çözecek. Tabii aslında Alex değil, siz çözeceksiniz.

Amazing Alex nasıl oynanacak?

Amazing Alex ya da eski adıyla Casey’s Contraptions oyunu, sayfanın altında videosunu bulabileceğiniz, 90’ların ünlü oyunlarından The Incredible Machine (TIM, TIMEX) benzeri, hatta benzeri değil aynı şekilde bir oynanışa sahip olacak. Bölüm başında oyunculara ‘Bilardo topunu, ekrandaki cebe sok’ gibi bir hedef verilecek. Oyuncu da bölümde tanımlanan kullanılabilir eşyalar ve haritadaki sabit eşyaları kullanarak hedefi yerine getirmeye çalışacak. Kullanılabilecek araç – gereçler arasında uzaktan kumandalı arabalar, trambolinler, vantilatörler ve daha fazlası var. Fizik motoru sayesinde 2 boyutlu bir ekranda istediğiniz her şeyi yapabileceksiniz.

 

Editörün Notu: Ama bu Alex, bir Alex değil… Oyun 90’ların pek de popüler olmayan, fakat benim gibi fanatik hayranları da olan The Incredible Machine’in yolunda gidecek. Tabii o zamanın firmaları, bugünküler gibi ‘TELİF! TELİF! TELİF!’ diye zombileşmedikleri için, o zamanın oyunlarının fikirleri rahatlıkla günümüze uygulanabiliyor. – Gökhan

Amazing Alex, aşağıdaki resimde görebileceğiniz Casey’s Contraptions oyunu üzerine inşa edilecek;

Amazing Alex oyununa başlarken
Amazing Alex - Casey's Contraptions oyunu

Aşağıdaki videoda, yazıda bahsettiğimiz, 90’lı yıllardaki favori oyunlarımdan ‘The Incredible Machine – İnanılmaz Makine’nin videosunu bulabilirsiniz;

Alıntıdır. Kaynak: http://www.teknokulis.com/Haberler/Oyun/2012/05/14/angry-birds-yaraticis-rovionun-yeni-oyunu-amazing-alex

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.